Posted on

Zadbaj o swoje dłonie – manicure hybrydowy czy żelowy?

Dłonie są wizytówką każdego człowieka, dlatego odpowiedni manicure to klucz do sukcesu. Istnieje wiele sposobów na zadbanie o wygląd dłoni każdego człowieka, jednak większe pole do popisu mają w tej kwestii kobiety, ponieważ to dla nich kosmetologia tworzy zabiegi upiększające wygląd dłoni. Najczęściej jednak panie korzystają z opcji manicure hybrydowego lub żelowego, w zależności od czynników takich jak praca wykonywana codzienne czy naturalny stan płytki paznokciowej. Dowiedzmy się więcej na temat zabiegów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. 

Manicure żelowy – koniec z krótkimi paznokciami

Manicure żelowy to jedna z wielu opcji, która umożliwia kobietom nie tylko na uzyskanie estetycznie wyglądających dłoni, ale także na przedłużenie długości naturalnej płytki paznokciowej oraz wypełnienie ubytków, które powstały na skutek uszkodzeń mechanicznych. Żel budujący pozwala zniwelować mankamenty paznokci, które dla wielu kobiet stanowią codzienne kompleksy, ale tak jak już wspomnieliśmy, za jego pomocą możemy również przedłużyć paznokcie i cieszyć się ich długością od razu po wyjściu z salonu kosmetycznego, bez konieczności czekania na efekty zapuszczania płytki paznokciowej. Manicure żelowy jest przeznaczony dla każdej kobiety, jednak szczególnie docenią go Panie, które borykają się z kruchą, łamliwą płytką, ponieważ żel do paznokci po utwardzeniu staje się masą bardzo twardą, która ochroni naszą płytkę przed wyzwaniami dnia codziennego. Manicure żelowy wykonywany przez profesjonalistkę nie niszczy płytki paznokciowej. 

Manicure hybrydowy – piękne paznokcie każdego dnia

Manicure hybrydowy od żelowego różni się tym, że przede wszystkim paznokcie pokrywamy inną masą. Do wykonania manicure hybrydowego potrzebować będziemy bazę hybrydową, kolor hybrydowy oraz top hybrydowy. Tak jak w przypadku żelu mogliśmy pozwolić sobie na przedłużenie długości płytki, tak w przypadku bazy hybrydowej nie będziemy w stanie tego wykonać, ponieważ materiał ten jest zbyt plastyczny nawet po utwardzeniu go w lampie UV/LED.